Pomysł jego powstania zrodził się w głowach kilku Ratowników ZHP z Kostrzyńskiego Hufca.

Przy zwiększającym się zainteresowaniu kwestiami pierwszej pomocy w Hufcu najbardziej doświadczeni harcerze zabrali się do pracy.

W roku 2011 we współpracy z Inspektoratem Ratowniczym Chorągwi Ziemi Lubuskiej wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i w 2011 roku powstał  HKR „KOSTRZYN”.

Klub był drugim tego rodzaju klubem na terenie województwa Lubuskiego, a pierwszym w północnej części.

HKR swoimi działaniami obejmuje teren Hufca ZHP Kostrzyn nad Odrą, gdzie przy dużym wsparciu Komendy Hufca realizuje powierzone mu zadania oraz stale rozwija umiejętności ratownicze członków Klubu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy !

Dnia 25.05.2013r. odbyła się zbiórka dotycząca badania poszkodowanego oraz zbierania wywiadu SAMPLE. Przybyłym dziękuję za obecność, niestety zdjęć brak :(

Dnia 18.05.2013 r. odbyła się zbiórka dotycząca transportu poszkodowanego na desce ortopedycznej,

zakładania kołnierza oraz unieruchamiania złamanych kończyn szynami.

Prowadzącym dziękuję za przeprowadzenie zajęć.

DSCN0464 DSCN0462 DSCN0452

Działania zaplanowane w najbliższym czasie:

30.05.2013 - Pomoc w zabezpieczeniu koncertu Kamila Bednarka w Kostrzyńskim Amfiteatrze

31.05.2013 - Zbiórka/Ćwiczenia

07.06.2013 - Pokaz oraz nauka Pierwszej Pomocy - Dzień dziecka przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim

Wrzesień 2013 - Zabezpieczenie oraz szkolenie podczas 35-lecia Harcerskiej Akcji Letniej

Kontakt mailowy:

• Harcerski Klub Ratowniczy "KOSTRZYN" - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Szef Harcerskiego Klubu Ratowniczego "KOSTRZYN" - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.